نتایج جستجو برای عبارت :

کویر مرنجاب

مرنجاب شگفت انگیز، بخشی از کویرهای ایران است که فقط می توان از آن دیدن کرد تا متوجه عمق زیبایی و حیرت در کویر پر رمز و راز شد. اگر طالب کسب هیجان در کویرهای بی‎نظیر ایران هستید، اگر علاقه‎مند به عکاسی از غروب پلی گون‎های دریاچه آران و بیدگل باشید و یا اگر دوست دارید روی شن‎های داغ قدم بزنید و قلب زنده کویر را احساس کنید؛ وَ در نهایت اگر می‎خواهید در شب مخملیِ کویر دست خود را دراز کنید و ستاره‎ها را بچینید، فقط و فقط کوله بار خود را ببندید و
مدت‌ها بود که دلم می‌خواست تنها بزنم به کویر. سکوت و آرامش و عظمت کویر، با اون آسمون دلبرش بدجوری دل و دینم رو برده بود و حس می‌کردم باااید یه بار تنها تجربه‌ش کنم. هیچ ایده‌ای نداشتم که کجا و چگونه، و البته با چه سطح امنیتی می‌تونم این کار رو انجام بدم و این شد که رفتم سراغ پدرخونده. نزدیک ۱۶-۱۷ سال رفت و آمد تو کویرای ایران و ۶-۷ سال تور رصدی بردن حالا اونو تبدیل کرده بود به بهترین راهنمایی که می‌تونستم برم سراغش و خب شخصیت و مدل فوق‌العاد
امروزه سفر فقط در جنگل و دریا خلاصه نمی شود کویر از زیباترین منطاق گردشگری در ایران محسوب می شود. حس کنجکاوی ، ماجراجویی و تنوع طلبی گردشگران را برای سفر به کویر ترغیب میکند.
کویر مرنجاب از زیباترین نقاط کویری ایران است که در نزدیکی شهر تهران و حوالی کاشان در استان اصفهان قرار گرفته است. فاصله کم کویر مرنجاب از تهران سبب شده تا آمار سفر به کویر مرنجاب نسبت به سایر کویر ها در ایران افزایش چشمگیری داشته باشد.
روایات تاریخی بیانگر آن است که نام
یک چهارم سرزمین ایران را بیابان‌ها فرا گرفته‌اند؛ بنابراین کویرگردی یکی از تفریح‌های علاقه‌مندان به تپه‌های شنی و کویر‌گردی در ایران و گذراندن شب در سکوت کویر و زیر آسمان پر ستاره آن است. در ادامه با ما همراه باشید تا با راهنمای کویر‌گردی در ایران : معرفی کویرهای معروف در آنها آشنا شوید.
علاوه بر کویر ورزنه، کویر مصر، ابوزیدآباد و کویر چاه عروس، کویر مرنجاب در بالای فهرست تورهای کویر‌گردی در ایران قرار دارد. هم چنین می توانید با اس
تور کویر
ماسه‌ها و تپه‌های طلائی در کویرهای ایران از جمله : دشت کویر، کویر لوت، کویر مصر، کویر شهداد، کویر حلوان، کویر بافق، کویر ورزنه و کویر مرنجاب سالانه مقصد میهمانان داخلی و خارجی هستند. ما به شما کویرهای ایران را معرفی می‌کنیم و تا بتوانید بهتر برای تور کویر برنامه ریزی کنید.من تور کویر را دوست دارم چرا که با کویر رابطه عاشقانه برقرار می‌کنم. لغزش شن‌ها و ماسه‌ها را بر روی تپه‌های شنی دوست دارم. تور کویر در کشورهای دیگر دنیا، مانن
در شمال استان اصفهان، شهری کویری وجود دارد که به خاطر قدمت و زیبایی‌های شهری‌اش معروف است. آران و بیدگل، از شمال به کویر مرکزی ایران، و از جنوب به کاشان می‌رسد. باستان شناسان، معتقدند که قدمت آران و بیدگل به دوران سیلک برمی‌گردد. آران و بیدگل، پر از است جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، و می‌تواند سفری به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند. دریاچه نمک آران و بیدگل ، چون مرواریدی سپید، بر تارک جاذبه‌های طبیعی این شهر می‌درخشد. با مجله گردشگری سفر
بعد از تموم شدن بارون، حالا دوباره با سرعت قبل و البته همراه با خستگی خیلی زیادتر پیش می‌رفتم. یه جای دیگه وایسادم برای کمی خستگی در کردن و موقع راه افتادن، بند دیگه‌ی کوله‌م رو از دست دادم! درست مثل اولی، ولی با این تفاوت که این دفعه دیگه شوکه نشدم و معطل نکردم! درست با همین خونسردی‌ای که می‌نویسم سریع هم‌اندازه‌ی اون یکی بند، گره زدمش و پیاده‌روی رو از سر گرفتم. فقط امیدوار بودم آنتن داشته باشم که وقتی مامان زنگ می‌زنه نگران نشه. هر چند
رو همون تخت سر راه نشستم و کوله‌م رو دراوردم و یه نفس عمیییق و از ته دل کشیدم. تقریبا رسیده بودم و خورشید هم داشت لحظه‌های آخر حضورش بالای افق رو سپری می‌کرد. اون دوتا بعد از نشستنم کماکان با تعجب نگاهم می‌کردن که بالاخره یکی‌شون زبون باز کرد و پرسید:
- پیاده اومدی؟
+ [تازه نفسم بالا اومده بود و] آره!
اون یکی گفت:
- از کجا داری پیاده میای؟
+ از اولش
که مثل این فیلما یهو جفتشون باهم پرسیدن: از اولش؟؟؟ 
قیافه‌هاشون خنده‌دار و بامزه شده بود :) یکم ح
رو همون تخت سر راه نشستم و کوله‌م رو دراوردم و یه نفس عمیییق و از ته دل کشیدم. تقریبا رسیده بودم و خورشید هم داشت لحظه‌های آخر حضورش بالای افق رو سپری می‌کرد. اون دوتا بعد از نشستنم کماکان با تعجب نگاهم می‌کردن که بالاخره یکی‌شون زبون باز کرد و پرسید:
- پیاده اومدی؟
+ [تازه نفسم بالا اومده بود و] آره!
اون یکی گفت:
- از کجا داری پیاده میای؟
+ از اولش
که مثل این فیلما یهو جفتشون باهم پرسیدن: از اولش؟؟؟ 
قیافه‌هاشون خنده‌دار و بامزه شده بود :) یکم ح
اگه قراره که کرونا بگیرم و بمیرم:
باید همه کتابامو جرواجر کنم. تک تکشونو آتیش بزنم‌ و روزای باقیمونده یه جا پیدا کنم برا خودم. روپوش بپوشم و قلم مو دست بگیرم و روش منظومه شمسی رو بکشم سقفشو پر ستاره کنم زمینشم همینطور یه جاهاییشم چندتا کهکشان بکشم. رختخواب نه، یه عالمه پنبه سفید پهن کنم کفش، انگار رو ابرام‌. همونجا بخوابم... زل بزنم به سقف ستاره ایش و با دستم ستاره هایی که کنار بدنمن رو لمس کنم و ابری که روشمو... اون اهنگ بی کلام رو بذارم و فقط ر
پارسال ی مطلبی از ریحانه خوندم که به جای این که بیاد انقد به خودش گیر بده شروع کرده بود به دستاوردای سال قبلش فک کرده بود. 
برای من بی شک امسال سال بد و سختی بود. اوضاع گردون اونجور که باید نگشت و اتفاقای خوب زیادی نداشتم . 
قبول دارم که میشد خیلی اتفاقای بدتری بیفته. و حالا ی جوری رو غلطکه (بازم ناپایداره). اما خب تا میشد سال سختی بود. از همون شروعش.
خب بذار به دست آوردام فک کنم. امسال ی کاری رو تو حیطه ای که سیخونک میزد بهم تا امتحانش کنم امتحان ک
جاذبه های گردشگری در ایران

ایران دارای جاذبه های گردشگری بسیاری میباشد از آثار تاریخی مریوط به دوران هخامنشی تا  مساجد و سازه های دوران صفویه همچنین مناظر و طبیعت فوق العاده زیبا که در سرتاسر این کشور وجود دارند .موسسه توریسم سلامت این افتخار را دارد که برای زمان حضور گردشگر سلامت در ایران برنامه های بازدید از این مراکز و جاذبه ها تدارک دیده و سفر خاطره انگیزی را برای شما فراهم کند .
شماره تماس 00989014656473

جاهایی که بایستی در ایران حتما دی
اون لحظه اول یادم افتاد پولِ خردِ نقدِ زیادی همراهم نیست و پنجاه‌ تومنی‌م رو باید خرد می‌کردم ولی هر مغازه‌ای اون اطراف می‌رفتم یه نگاهی به کوله و تیپ و قیافه من می‌کردن و می‌گفتن انقدر پول نقد ندارن‌. دیگه بالاخره یه جایی پیدا کردم که قبول کرد بیست تومن پول برام بکشه و من راه افتادم. همین جور نم‌نم حرکت می‌کردم که یه موتوری اومد کنارم و شروع کرد به نصیحت کردن که پیاده نمی‌تونی بری و چرا آژانس نمی‌گیری و این داستانا که یهو وایسادم و زل
قبل از هرکاری، به محض زمین گذاشتن وسایل رفتم دنبال هیزم و هرچقدر که می‌تونستم جمع کردم. بعدشم زیر انداز انداختم و همه وسایلم رو از تو کوله گذاشتم بیرون! انگار که خاله بازیه! وضو گرفتم، یه شلوار اضافه کردم و کاپشنم رو پوشیدم و شالگردنم رو پیچیدم دور سرم و شروع به ماساژ دادن پام با دیکلوفناک کردم. 
داشتم از خستگی شهید می‌شدم و دیگه نه گرسنگی می‌فهمیدم و نه لذت از کویر و تنهایی و.. فقط دلم می‌خواست از بدن‌درد خلاص شم و خستگیم در بره.
به خاطر کم
قبل از هرکاری، به محض زمین گذاشتن وسایل رفتم دنبال هیزم و هرچقدر که می‌تونستم جمع کردم. بعدشم زیر انداز انداختم و همه وسایلم رو از تو کوله گذاشتم بیرون! انگار که خاله بازیه! وضو گرفتم، یه شلوار اضافه کردم و کاپشنم رو پوشیدم و شالگردنم رو پیچیدم دور سرم و شروع به ماساژ دادن پام با دیکلوفناک کردم. داشتم از خستگی شهید می‌شدم و دیگه نه گرسنگی می‌فهمیدم و نه لذت از کویر و تنهایی و.. فقط دلم می‌خواست از بدن‌درد خلاص شم و خستگیم در بره. 
به خاطر کم
قرار بود تقریبا ۱۲ کیلومتر راه برم و برسم به کمپ احمد. ۱۲ کیلومتر تو حالت عادی واقعا روال بود برام. میانگین راه رفتنم تو روزای عادی ۸-۹ کیلومتر بود ولی کوله‌م عجیب سنگین بود. بی‌اغراق شاید ۱۰-۱۵ کیلو بار داشتم و از همون اوایل راه فهمیدم دو سه ساعتِ سختی پیش رو دارم ولی یه حس عجیب و خاصی داشتم که هیچی نمی‌تونست ذره‌ای خرابش کنه. هدفونم رو گوشم بود، کوله‌م رو دوشم و دو تا باتومم دستم‌ و گذاشته بودم که "یک عاشقانه‌ی آرام" رو بشنوم. همه کلی ا
با فکر این که پنج‌شنبه قراره راه بیوفتم، وسایل اصلیم رو تو کوله گذاشته بودم و فقط یه سری چیزای جزیی مونده بود که البته مامان نباید متوجه خریدنش میشد. یه چیزایی مثل الکل و گازِ پیک‌نیکِ کوچولوم و.. می‌دونست دارم می‌رم کاشان اما کویر؟ تنها؟ اونم شب؟ نه اصلا راه نداشت قبل از رفتن بهش بگم دارم کجا می‌رم و حتی کیسه‌خوابم رو به جای وصل کردن به بیرون کوله، گذاشتمش داخل. و بالاخره راهی شدم. اتوبوس همیشه جزو قشنگ‌ترین قسمت‌های سفره. اتوبوسِ ارزو
شاید نزدیک یه ساعت با باد و بارون درگیر بودم و سرعتم خیلی کم شده بود و سنگینی کوله بیشتر و بیشتر به نظرم میومد. ناهار نخورده بودم و از ترس از دست دادن زمان و خوردن به تاریکی هوا هم، هی ذره ذره خودم رو گول می‌زدم که نیم ساعت دیگه وای میسم یه چیزی می‌خوریم، چهار و نیم یه چی می‌خوریم، برسیم به اون آهنه می‌زنیم بغل و استراحت می‌کنیم که.. نیم ساعت می‌گذشت، ساعت از ۴ و نیم رد می‌شد، به آهن‌های بعدی می‌رسیدیم و توقفی تو کار نبود. همین طوری باد و با
رامسر نگین مازندران است.نگین شمال ایران...جاذبه های طبیعی رامسر زیبا و کم نظیر است از این رو چون لولوء در شمال ایران میدرخشد.رامسر با قرارگیری در حاشیه ی جنگلی شمال و دریای خزر از آب و هوای مطبوع و چشم اندازی بکر برخوردار است.در ادامه به مهم ترین جاذبه های توریستی رامسر اشاره میکنیم:
در سفر به رامسر از کجا دیدن کنیم؟

جنگل های دالخانی:
اگر 30 کیلومتر از رامسر عبور کنید به دالان بهشت می رسید. اینجا جنگلهای دالخانی هست. در مسیر جاده ییلاق جنت رود
شاید نزدیک یه ساعت با باد و بارون درگیر بودم و سرعتم خیلی کم شده بود و سنگینی کوله بیشتر و بیشتر به نظرم میومد. ناهار نخورده بودم و از ترس از دست دادن زمان و خوردن به تاریکی هوا هم، هی ذره ذره خودم رو گول می‌زدم که نیم ساعت دیگه وای میسم یه چیزی می‌خوریم، چهار و نیم یه چی می‌خوریم، برسیم به اون آهنه می‌زنیم بغل و استراحت می‌کنیم که.. نیم ساعت می‌گذشت، ساعت از ۴ و نیم رد می‌شد، به آهن‌های بعدی می‌رسیدیم و توقفی تو کار نبود. همین طوری باد و ب
سفر کویر در زمستان
چکیده مطلب
به کویر که می‌نگری با تمام وجودت نهایت زیبایی در اوج سادگی را حس خواهی کرد.تا چشم کار می‌کند ماسه، خاک و بوته‌های خار! ممکن است گرما و آفتاب شدید کمی آزارت دهد اما کافی است کمی صبرکنی تا کمی آفتاب غروب کند.آسمان شب‌هایش به زیبایی رویاهای کودکی است، همانقدر پاک، بی ریا و زیبا.امروز مطلبی آماده کرده‌ایم که به شما در سفر کویر در زمستان سفر کویر در زمستان یاری برساند.در ادامه این مقاله با من همراه باشید تا به چند ک
دریاچه شورابیل:
از جاذبه های دیدنی اردبیل و سرعین دریاچه ی شورابیل است.این دریاچه یکی از دریاچه های طبیعی درون شهری ست. در گذشته گل آن بیماران را شفا میداده اما امروزه زیستگاه پرندگان مهاجر به اردبیل است.علت نام گذاری این دریاچه به شورابیل ، آب شور مزه آن بوده است اما امروزه با افزودن آب شیرین به آن امکان پرورش نوعی از قزل آلا در آب آن فراهم گشته است. در تور سرعین می توانید از این دریاچه ی زیبا دیدن کنید.
جنگل فندقلو:
اگر در مسیر شهر اردبیل به س

مناطق مناسب برای سفر در پاییز ایران
 دیگر به صورت رسمی وارد نیمه ی دوم سال و فصل برگ های طلایی و باران های گاه و بی گاه یعنی پاییز شده ایم. خبر خوب این است که دیگر برای فرار از گرما لازم نیست فکر کنیم که هیچ جایی در کره ی زمین برای ما نیست و خبر بعدی که نمی توانیم به آن خبر بد بگوییم این است که باید کمی مواظب باشیم تا سرما نخوریم و این مطلب هم با یک لایه لباس اضافی پوشیدن قابلیت حل شدن را دارد. اما از این ها که بگذریم، تا به حال به این فکر کرده اید
وقتی به دیدن این جاذبه دیدنی در کاشان می روید و عکس های حمام سلطان امیر احمد کاشان را به دیگران نشان می دهید همه به شما خواهند گفت که آنجا یکی از زیبا ترین حمام های ایران است.
یکی از توریست پذیر ترین شهر های ایران، کاشان است. با نگاهی به جاذبه های کاشان در می‌یابیم که واقعاً در سفر به کاشان باید حداقل دو روز وقت بگذاریم تا بتوانیم همه جایش را ببینم. دیدنی‌ های کاشان زیبا تر از آن است که به سادگی بتوان از کنار آن ها گذشت. پس در این مطلب از مجله گ
سلام به همه دوستان و عزیزان
آرزو میکنم ساله خوبی شروع کرده باشین و لحظه لحظه هاتون با سلامتی و دلخوشی پیش رفته و برود!
ایام تعطیلات عید، قبلش و بعدش فرصت های خوبی برای مسافرت رفتن هستن، من چند تا نکته رو برای مسافرت بهتون پیشنهاد میکنم:
الف) موقعیت های زمانی و مکانی:
کیش و قشم و چابهار و کلا جنوب رو بذارید واسه سه ماه زمستون، تا قبل از عید، حتی المقدور هم تو روزای وسط هفته برید که هم خلوته هم ارزون 
بعد از عید تا اردیبهشت سمتای کاشان و اصفهان و

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها